Spor

Sergen Yalçın: 13.5 oyuncuyla şampiyon olduk

Beşiktaş ’ın Teknik Direktörü Sergen Yalçın mucizevi şampiyonluğun öyküsünü açıkladı. Çarpıcı açıklamalarda bulunan 48 yaşındaki teknik adam, Transfer için yeterli bütçemiz yoktu. Hulk ’u ve İtalya ’dan bir stoperi çok istedim ama olmadı. Rakiplerimiz üçer tane ilk 11 çıkaracak kadrolara sahipti. Herkes 21 kişilik kadroyla maçlara çıkarken, biz sayıyı tamamlamak için genç takımdan takviye aldık. ifadelerini kullandı.

Süper Lig’in 2020-2021 sezonu şampiyonu Sergen Yalçın yönetimindeki Beşiktaş oldu. Sezon başında çalkantılı bir dönemden sonra çıkışa geçen ve sezon sonu da ipi göğüsleyen Siyah Beyazlılar’da 48 yaşındaki teknik adamın başarısı gündem oldu. Beşiktaş ’ın Teknik Direktörü Sergen Yalçın mucizevi şampiyonluğun öyküsünü açıkladı.

İşte Sergen Yalçın’ın Hürriyet Gazetesi’ne verdiği demeçler:

“Transfer için yeterli bütçemiz yoktu. Hulk ’u ve İtalya ’dan bir stoperi çok istedim ama olmadı. Rakiplerimiz üçer tane ilk 11 çıkaracak kadrolara sahipti. Herkes 21 kişilik kadroyla maçlara çıkarken, biz sayıyı tamamlamak için genç takımdan takviye aldık. Tek transferimiz Eskişehir ’den Bilal ’di. Ersin, Emre, Rıdvan gibi gençlerle sezonu tamamlamak her teknik adamın yapacağı iş değil. Milli takımın önünden geçemeyenler şimdi birinci tercih.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün